SAĞANAK YAĞIŞ İSTANBUL TRAFİĞİNİ FELÇ ETTİ
9 Ekim 2020 Cuma 23:25

İstanbul’da bugün sabah saatlerinden itibaren aralıklarla görülen sağanak yağış akşam saatlerinde kentin birçok bölgesinde etkisini arttırdı. Trafik yoğunluğu İBB verilerine göre %85 seviyesini gördü.

İstanbul'da iki gündür yağmur aralıklarla etkisini sürdürüyor. Öğle saatlerinde güneşli havanın ardından yağış akşama doğru etkisini artırarak devam etti. Akşam mesai bitiminde etkisini arttıran yağmurda, vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Megakentin trafiği ise adeta felç oldu. Trafik durma noktasına gelirken, birçok noktada uzun araç kuyrukları oluştu.

TEM BİR ARAÇ TAKLA ATTI!

Yağmurun şiddetini arttırdığı ilk dakikalarda TEM Mahmutbey gişeleri öncesinde FSM yönünde bir araç takla attı. TEM’de meydana gelen kaza sonrasında Bahçeşehir – Mahmutbey hattında trafik durma noktasına geldi. Edirne yönünde de izlemeden kaynaklı uzun kuyruklar oluştu.

ZİNCİRLİKUYU’DAN, BEYLİKDÜZÜ’NE TRAFİK

Günün en yoğun trafiği ise Avrupa yakası D100’de oluştu. Trafiğin en yoğun olduğu 18.30 sularında D100 Edirne yönünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışında başlayan trafik yoğunluğunun bittiği nokta Beylikdüzü oldu. İstanbul genelinde İBB verilerine göre %85 seviyelerini gören trafik yoğunluğu son ayların en yoğun trafiği olarak kayıtlara geçti. 

@radyotrafik