İSTANBUL’DAN TRANSİT GEÇİŞLERE MECBURİ GÜZERGÂH!
10 Aralık 2020 Perşembe 16:03

İstanbul’da Mahmutbey Gişeleri trafiğini rahatlatmak amacıyla 3. Köprüye ek olarak Kuzey Marmara Otoyolu da zorunlu güzergâh haline getiriliyor. İBB kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre, 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren zorunlu olması planlanan Marmara Otoyolu’nun, mecburi giriş çıkış noktaları henüz belirlenmedi. Önümüzdeki 6 ay sürecinde, komisyon çalışmaları sonucunda İstanbul’dan transit geçecek ağır tonajlı araçların giriş çıkış noktalarının belirleneceği belirtildi.

SORUN KAYNAK YAPILMASI!

Özellikle akşam iş çıkış saatlerinde trafiğin yükünü en çok çeken noktalardan biri olan Mahmutbey Gişeleri, sürücülerin uzun dakikalar boyunca trafik sıkışıklığında kalmasına neden oluyor. Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri’nden gelen bilgilere göre;  Mahmutbey Batı Kavşağı’ndan 3.Köprü’ye bağlanmak isteyenlerin oluşturduğu kuyruk, FSM Köprüsüne doğru gidenleri de mecburen trafiğin içinde bırakıyor. Bölgede kaynak yapan sürücüler nedeniyle zaman zaman 2. Köprü yönü tek şeride düşüyor, trafiğin kuyruğu ise Bahçeşehir’e kadar uzanıyor.

ÖNERİ: “AĞIR TONAJLI ARAÇLAR HADIMKÖY’DEN GİRSİN!”

Mahmutbey Gişelerini sürekli kullanmak zorunda olan İstanbullular, ağır tonajlı araçların İstanbul içine girmesini istemiyor. Yapılan önerilerde transit geçiş yapacak olan araçların Hadımköy veya Çatalca’dan TEM’den ayrılıp 3. Köprü yoluna girmeleri isteniyor.

 

Konuyla alakalı İBB Ulaşım tarafından Twitter’dan yapılan duyuru şu şekilde:

“İstanbul’u transit kullanan ağır tonajlı yük araçları 26.11.2020 tarihinde alınan UKOME kararı gereği, Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanmaları 01.06.2021 tarihinden itibaren zorunlu hale gelecek.”

 

@radyotrafik