UBER’İ İSTEMİYORUZ
31 Aralık 2020 Perşembe 16:12

İTEO Başkanı Eyüp Aksu İstinaf mahkemesinin Uber’in erişim engellemesini kaldırmasına yönelik Radyo Trafik’e özel açıklama yaptı. Temyiz için Yargıtay’a başvuracaklarını söyleyen Aksu, Uber’in hiçbir alanda çalışmasını kabul etmiyoruz dedi.

“MAHKEME HAKSIZ REKABETİ ONAYLADI”

İstinaf mahkemesinin verdiği kararla da Uber’in haksız rekabet yaptığını belirten İTEO Başkanı Eyüp Aksu, “Mahkeme diyor ki; XL araçlarla, özel araçlarla bu uygulamayı çalıştıramazsın. Burada haksız rekabet var, haksız rekabeti onayladı ve haksız rekabetin menine karar verdi. Mahkeme Uber’e İTaksi BiTaksi uygulamalarda olduğu gibi tahditli ticari taksilerle çalışabilirsiniz diyor. Biz de Uber’in hiçbir alanda çalışmasını kabul etmiyoruz.” dedi.  

“KARARIN TEMYİZİ İÇİN YARGITAY’A BAŞVURUYORUZ”

Uber’in geçmişinin korsan olduğunu söyleyen Eyüp Aksu, “Biz Uber’in Türkiye’de çalışmasını İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olarak istemiyoruz” dedi. Aksu; “Yargıda hakkımızı tekrar arayacağız. Kararın iptali için Yargıtay’a başvuruyoruz. Uber’in ticari taksilerle çalışması da uygun değildir diyoruz. Milli ve yerli yazılım firmalarının çalışmasını istiyoruz” dedi.

@radyotrafik