KOZYATAĞI’NDA TRAFİĞİ KİLİTLEYEN ÇALIŞMA BİTİYOR.
6 Ocak 2021 Çarşamba 17:08

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde Anadolu yakasında trafiğin kilitlenmesine neden olan  TEM Küçükbakkalköy – D100 Bostancı dönüşündeki çalışmanın detaylarına Radyo Trafik ulaştı. Radyo Trafik’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘den (İBB) edindiği bilgilere göre, çalışmanın 07 Ocak 2021 tarihinde bitirilmesi planlanıyor. Yol 7 Ocak saat 20.00 itibariyle trafiğe açılacak.

“4 günlük kısıtlamayı da fırsat bildik”

Çalışmanın yılbaşı nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını da fırsat bilerek başlatıldığını belirten İBB Basın Danışmanlığı, Radyo Trafik’e özel yaptığı açıklamada “Burada, mühendislik açısından güvenlik problemi olan genleşme derzi değiştirildi. Derz etrafına dökülen betonun mukavemet alması için gereken süre ise 07 Ocak 2021 günü (yarın) saat 20.00'da tamamlanıyor. Bu saat itibariyle köprü trafiğe açılacak. Ekiplerimiz, yoğun olan ve tehlike arz eden yerdeki çalışma için dört günlük kısıtlamayı değerlendirerek çalışmayı tamamladılar.” denildi.

Trafiği Kilitledi

Çalışmanın başladığı ilk günler yılbaşı nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına denk geldiği için trafik açısından pek sorun teşkil etmese de 4 Ocak Pazartesi sabahı sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle birlikte TEM’de yapılan bu çalışma trafiği içinden çıkılmaz hale getirdi. Sabah ve akşam saatlerinde Anadolu yakası TEM trafiğinin zaman zaman FSM çıkışına kadar uzamasına neden olan çalışma nedeniyle İstanbullu sürücüler trafikte uzun saatler geçiriyor. Yolu kullanan Radyo Trafik gönüllü muhabirleri pik saatlerde TEM üzerinden Ümraniye – Kozyatağı hattının 1 saatte zor geçildiğini belirtiyor.

@radyotrafik