D100 ATAKÖY'DE DUR İHTARINA UYMAYAN SÜRÜCÜ ÖNCE POLİS ARAÇLARINA SONRA BARİYERLERE ÇARPTI
3 Haziran 2021 Perşembe 08:19

Bakırköy Ataköy’de polisin dur ihtarına uymayarak kaçan alkollü sürücü iki polis otosuna çarptıktan sonra D100' de bariyerlere çarparak durabildi. 160 promil alkollü olduğu tespit edilen sürücü önce hastaneye oradan da polis merkezine götürüldü.
Olay Bakırköy Ataköy’de yaşanmaya başladı. Edinilen bilgiye göre uygulama yapan polis ekiplerinin dur ihtarına uymayan otomobil uygulama noktasından kaçmaya başladı. Ataköy’den kaçmaya başlayan alkollü sürücü, Bahçelievler idaresine girdi.


Kovalamaca 45 dakika sürdü
Kaçan şahsın idarelerine girdiği bilgisini alan Bahçelievler Polisi, şahsı yakalamak için çalışmalara başladı. Ardına takılan polisleri atlatmayı başaran sürücü, D100 karayolu Avcılar istikametine doğru seyir etmeye başladı. 45 dakika süren kovalamacada alkollü sürücü kullandığı otomobille iki polis aracına çarptı. Polis aracına çarptıktan sonra bariyerlere giren sürücü Bahçelievler Çobançeşme Kavşağında yakalandı.

Sürücü daha sonra polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis ekipleri otomobilde uzun süre arama yaptı. Otomobil çekici yardımıyla otoparka çekilirken gözaltına alınan sürücü hastaneye ardından da polis merkezine götürüldü. Yaşanan olayla ilgili inceleme başlatıldı.

@radyotrafik