İSTANBUL’DA İSTEYEN HERKES SERVİS SÜRÜCÜSÜNÜ SORGULAYABİLİR!
4 Eylül 2021 Cumartesi 22:12

Yaklaşık bir buçuk yıllık bir aranın ardından 6 Eylül Pazartesi günü Türkiye’de eğitim öğretim veren tüm okullarda yüz yüze eğitim yeniden başlayacak. Okulların açıldığı hafta İstanbul trafiğinde alınan önlemleri, yapılacakları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan Radyo Trafik’e anlattı.

Radyo Trafik’te Uğur Dursun’un sorularını yanıtlayan Cihan, okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi günü özel araç yoğunluğu yaşanmaması için İstanbul’da bilet entegrasyonuna tabi tüm toplu ulaşım araçlarının, 06.00-14.00 saatleri arasında ücretsiz olacağını açıkladı. Cihan, ayrıca, “İETT 1.860, Metro İstanbul ise 16 ek sefer koyacak. Aynı gün servis araçlarına İSPARK’larda tam gün ücretsiz park imkanı verilecek. Okul servis araçlarının arabalı vapurlardan öncelikli olarak faydalanması sağlanacak.” İfadelerini kullandı.

İLK HAFTA ÇALIŞMA YOK!

İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, okulların açıldığı hafta boyunca İstanbul’da hiçbir çalışma yapılmayacağını açıkladı. İBB birimleri olan İGDAŞ, İSKİ’nin yanı sıra, BEDAŞ, AYEDAŞ, Türk Telekom gibi tüm özel firmaların kazı izinlerinin Pazartesi’den Cuma gecesine kadar iptal edildiğini açıklayan Cihan, zaruri çalışmaların sadece gece saatlerinde yapılabileceğini belirtti.

YOĞUNLUKLAR 7/24 TAKİP EDİLECEK

Okulların açıldığı ilk üç gün boyunca, AKOM’dan tüm ilgili birimlerin olacağı ve 24 saat esasına göre çalışacak bir sistem oluşturduklarını belirten İBB Ulaşım Daire Başkanı, bu ekiplerin trafiği canlı olarak izleyeceklerini ve daha sonra acil müdahale edeceklerini söyledi. Cihan, amacın olası sorunlara acil müdahale edebilmek olduğunu ifade etti.

SERVİSLERİ KONTROL EDEDEBİLİRSİNİZ

Servislerle anlaşma yapacak vatandaşlara da seslenen İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, servis kullanacak ya da servisle anlaşmaya yapacak kişilerin servis fiyatı, servisin sisteme kayıtlı olup olmadığı gibi bilgileri de kontrol edebileceklerini söyledi. https://tuhim.istanbul.gov.tr adresine giren herkesin gerekli sorgulamaları yapabileceğini, hatta sistem üzerinden servisi kullanacak şoförün de kayıtlı olup olmadığını kontrol edebileceklerini ifade etti. Cihan, olası bir sorun halinde durumun İBB’ye bildirilmesi halinde müdahale edeceklerini de belirtti.

@radyotrafik