İSTANBUL'DA ŞİDDELİ RÜZGAR AĞAÇLARI DEVİRDİ
7 Eylül 2021 Salı 18:02

İstanbul’da etkili olan şiddetli rüzgar ağaçların devrilmesine yol açtı. Kadıköy ve Sarıyer’de meydana gelen olaylarda ölen ya da yaralanan olmadı.

SARIYER’DE ASIRLIK ÇINAR DEVRİLDİ.

Sarıyer Bahçeköy’de etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle bir ağaç gövdesinden kırılarak devrildi. Edinilen bilgiye göre olay, saat 12.00 sıralarında Sarıyer Bahçeköy Valide Sultan Caddesi’nde meydana geldi. Şiddetli rüzgar nedeniyle Belgrad Ormanı’na giden yol üzerindeki her biri asırlık çınar ağaçlarından biri gövdesinden kırılarak devrildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, devrilen ağaç belediye ekiplerince kesildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

CADDEBOSTAN’DA AĞAÇ ELEKTRİK DİREĞİNİN ÜZERİNE DEVRİLDİ

Kadıköy Caddebostan Cemiz Topuzlu Caddesi üzerinde öğle saatlerinde yaşanan olayda gövdesinden kırılan bir ağaç yol kenarındaki elektrik direğinin üzerine devrildi. Olayı görenler durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ağacı elektrikli testere ile keserek devrildiği yerden aldı. Olay yerine gelen polisler de bir süreliğine yoldaki araç trafiğini durdurarak yolda güvenlik önlemi aldı.

ÇÜRÜYEN BİR DUT AĞACI ARACIN ÜSTÜNE DEVRİLDİ

Kadıköy’de çürüyen bir dut ağacı da bir anda çatırdayarak yola devrildi. Yol kenarında park halinde bulunan bir otomobil ağacın altında kaldı, seyir halindeki bir otomobili ise ağacın altında kalmaktan kıl payı kurtuldu. O sırada yolda kimsenin yürümüyor oluşu olası faciayı önledi. Ağacın devrildiği anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Olay, Kadıköy’de Erenköy Mahallesi Abdülhalit Renda Sokakta saat 09.30 sıralarında yaşandı. İddiaya göre bir süredir çürüdüğü mahalleli tarafından fark edilen dut ağacı, dün rüzgarın ve çürümenin etkisiyle çatırdayarak yan vaziyete geldi. Bugün sabah saatlerinde ise ağaç daha fazla çürümeye ve rüzgara dayanamayarak kırıldı ve yola devrildi. Ağaç park halinde olan bir otomobilin üzerine devrilerek araçta maddi hasara neden oldu. O sırada yolda seyir halinde olan başka bir otomobil ise ağacın altında kalmaktan kıl payı kurtuldu.

@radyotrafik