ARACINDA BULDUĞU 50 BİN TL’LİK ALTINI POLİSE TESLİM ETTİ!
12 Ekim 2021 Salı 13:47

Haber: Gizem Öztürk/İstanbul

İstanbul Gaziosmanpaşa Hastane Taksi Durağında çalışan Muzaffer Usta, geçtiğimiz günlerde arabasında bulduğu 50 bin TL’lik altını polise teslim ederek örnek taksici olarak takdir kazandı. Oğlunun düğünü için biriktirdiği altınları düşüren kadının, Karakol’dan altınları aldığını belirten Usta, ağlamaktan gözleri şişen kadını sevindirdiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Taksilerde büyük küçük pek çok eşyanın unutulduğunu ve bulduğu her eşyayı polislere teslim ettiğini belirten Muzaffer Usta, baba mesleği olan taksiciliği gururla yapmaya devam ediyor. Usta, olay günü neler yaşandığını ve altınları bulduğu andan sahibine ulaştığı ana kadar süren ibretlik hikâyeyi Radyo Trafik’e şöyle anlattı:
“Aracıma genç bir erkek yolcu aldım sonra annesi, ananesi ve yengesini de aldık ve Bayrampaşa Kaymakamlığı’na götürdüm, aceleleri vardı. Daha sonra onları bırakıp benzin aldım, benzin istasyonundan çıkarken arka koltukta bir kese olduğunu fark ettim. Kaymakamlık civarına gittim bakındım ama bulamadım yolcuları. Sonra Beyaz Masa’yı aradım ve polise başvurdum. Bayrampaşa Karakoluna gittim, ismimi, telefonumu ve plakamı verdim, eğer keseyi düşüren ararsa diye. Karakolda polis nezaretinde keseyi açtık, bantlı şekilde sarılmış altınlar vardı. 4 tane burma bilezik, 1 kulplu Reşat Altın bir de az miktarda para vardı. Sonra bu altınlar gerçek mi ve ederi ne kadar diye polis nezaretinde kuyumcuya gittik, altınlar gerçek çıktı ve piyasa ederinin de 45-50 bin TL civarında olduğunu söylediler. Ben altınları karakola teslim ettim ve çıktım.”

ALTINLARI DÜŞÜREN KADIN ANNESİ ÜZÜLMESİN DİYE BEKLEMİŞ!

“Keseyi düşüren kadın düşürdüğünü fark etmiş ama yaşlı annesi falan panik yapıp üzülmesin diye onların Kaymakamlık’taki işlerinin bitmesini bekleyip sonra beni aramaya başlamış. İşin gerçeği ben onu ararken o da beni arıyormuş. Kamera kayıtlarına bakmış benim plakamı falan bulamamış, bir kaç karakol gezip umutsuzluğa düşmüşler. Daha sonra beni Karakoldan aradılar. Bir kadının altın düşürdüğünü ve bu benim arabandaki yolcu mu tespit etmemi istediler. Karakola gittim zaten tanıdım kadını onayladım. Kadım oğlunun düğünü için biriktirdiği altınları düşürmüş meğer. Ağlamaktan gözleri şişmiş kadıncağızın. Çok sevindim onlara altını ulaştırabildiğim için. Kadın da çok sevindi.

"ALTIMIZDAN RÜZGÂR GEÇİYOR”

“Taksiler bu sıralarda çok gündemde, iyi bir şey olduğu zaman da öne çıkmasını çok isterim. Benim babam da taksiciydi, emekli oldu. “Altımızdan rüzgâr geçiyor” derdi babam.  Tüm meslektaşlarıma tek dileğim; Allah herkese helal lokma yedirsin.”

@radyotrafik