SENFONİYE BİLETİMİZ VAR
7 Kasım 2015 Cumartesi 16:09

100 kişilik Budapeşte Gypsy Senfoni Orkestrası, kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla Türkiye’ye geliyor.Radyo Trafik uygulamasını indirenler ücretsiz bilet kazanma şansı yakalayacak. 

UYGULAMAYI İNDİR, YAYINI DİNLE, ARA VE KAZAN

Radyo Trafik bu özel gösteriye 10 dinleyicisini gönderecek. 09 Kasım Pazartesi gününden itibaren her sabah Cezayir Doğan’ın yayınında saat 09.30 civarında bir çift bilet hediye edilecek.Bilet kazanmak için öncelikle Radyo Trafik’in Play Store platformunda yer alan uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Saat 09.30 da yayındaki anonsları takip edip uygulama üzerinde bulunan telefon numarasından bize ulaşan ilk dinleyicimiz günün kazananı olacak. 

GUİNNESS REKORU SAHİBİ ORKESTRA

Dünyanın 5 kıtasında 1000’den fazla konser veren, müzik eleştirmenlerine göre “Dünyanın en ünlü ve en büyük Çigan Orkestrası” olarak kabul edilen 100 kişilik Budapeşte Gypsy Senfoni Orkestrası, kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla 21 Kasım Cumartesi akşamı Ataşehir Ülker Sports Arena’da konser vermek üzere Türkiye’ye geliyor.

Golden Bridge Ltd. organizasyonuyla Türkiye’ye gelecek olan orkestranın en büyük özelliği, partisyonlar olmadan müzik parçalarını çalması! Bu nedenle müziklerinde ayrı bir tılsım, yüksek bir müzikalite bulunan orkestra, Liszt, Bartõk, Kodaly, Hubay, Erkel, Brahms, Tchaikovsky, Sarasate, Strauss’un çalışmalarını içeren klâsik sanat eserlerinin yanı sıra Macar Çigan Müziği, Macar melodileri ve halk şarkıları da çalmaktadır. 

FILDIR FILDIR HAYRİYE DE ÇALACAK

Orkestranın Başkanı Farkas Beke Nandor yaptığı açıklamada“Türkiye ile aslında birbirimize uzak kültürler değiliz. Uzun yıllar sonra Türkiye’de yeniden olmak, Türkiye’deki dinleyicilerimizle yeniden bir araya gelmek hem beni hem de arkadaşlarımı oldukça sevindiriyor. Umarız dinleyenlerimiz keyifli bir gece geçirirler. Konserin sonunda onlar için küçük bir süpriz de hazırladık. Türkiye’de en sevilen şarkılardan biri olan ‘Fıldır Fıldır Hayriye’ şarkısını dinleyicilerimiz için sadece o geceye özel çalacağız. Yine hiçbir konserimizde olmayan bir şey daha yapacağız. Yerel çalgınız kemençe, bazı parçalarımızda bize eşlik edecek. Dinleyicilerimize unutamayacakları bir müzik ziyafeti sunmak istiyoruz.” dedi.

@radyotrafik