SALI PAZARININ YENİ YERİ ŞİKAYET ALIYOR
10 Kasım 2015 Salı 03:05

Kadıköy Salı pazarının ikinci kez yer değiştirmesinin ardından İstanbullu sürücülerden de şikayetler gelmeye başladı. Yaklaşık 6 yıl önce İstanbul Kadıköy Kuşdili’ndeki yerinden, kentsel tasarım projesi kapsamındaki Hasanpaşa’ya taşınan 117 yıllık tarihi “Salı Pazarı” bu yaz ikinci kez yer değiştirmişti.

Kadıköy Salı pazarı, Hasanpaşa’daki pazar yeri yenileme inşaatı nedeniyle yazdan beri Ünalan’daki Medeniyet Üniversitesi’nin bahçesinde hizmet vermeye devam ediyor. Salı ve Cuma günleri yeni yerinde hizmet veren Salı pazarı nedeniyle artık başta D100 olmak üzere “kronikleşen” trafik yoğunlukları da yaşanmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili bize ulaşan gönüllü muhabirimiz Fadime Hanım da durumdan rahatsız. Bize gönderdiği e-postada şunları yazıyor.

“Uzun bir zamandır Kadıköy Salı-Cuma pazarı Ee-5 üzeri Medeniyet Üniversitesi yanında kurulmaktadır. Salı ve Cuma günleri bu durum sebebiyle trafik köprüye kadar uzamaktadır. Ve o günlerde trafik iyice çekilmez durumdadır. Konu ile ilgili İBB Beyaz Masa’ya durum iletilmiş olup, sizden de yetkililer ile konuyu görüşmenizi rica ediyorum.”  

Maalesef D100 üzerinde yazdan beri Salı ve Cuma günleri oluşan bu “kronik” yoğunluklar bir müddet daha devam edecek. Çünkü Salı Pazarı’nın Hasanpaşa’daki eski yerinde çalışmaların en az 1 yılda tamamlanacağı belirtiliyor. Bu da demek oluyor ki Kadıköy Salı Pazarı uzunca bir süre daha D100 üzerindeki Medeniyet Üniversitesi bahçesine kurulmaya devam edecek.

 

@radyotrafik