MAHMUTBEY GİŞELERİ, BÜYÜK ARAÇLAR VE KÖR NOKTA KAZASI
10 Kasım 2015 Salı 03:16

Gönüllü muhabirimiz Ramazan Tekin yazdı:

“1 saat kadar önce 22:00 civarı Mahmutbey gişelerine yaklaştım. Edirne yönüne giderken Radyo Trafik’i dinliyordum Bir kamyon sürücüsü arkadaş bağlandı canlı yayına ve ‘Emniyet şeridinden giden küçük araçlar kamyonların sağ tarafına emniyet şeridinden giriyorlar, kaza oluyor.’ dedi. Tam o konuşma bitti, gişelerden geçtim. HGS gişesinden geçtim ve yol kuralı gereği sağ şeridi ağır vasıtalar kullanabilsin diye sol şeride geçiyordum. Tam sol şeride girmişken, sinyallerim yanık halde geçerken arka bagajın oradan bir tane kamyon vurdu. 2 gün önce benzer kazayı ucu ucuna atlatmıştım ama bugün atlatamadım.

Kamyon şoförlerinin içinde kurallara uyanlar kadar uymayanlar da çok fazla. Sürekli sol şeritleri ihlal ediyorlar ki küçük araçlar mecburen sağ şeritlerinden gitmek zorunda bırakıyorlar.

Asıl önemli bir konu da Mahmutbey gişelerinde sağ kısımlarda hiç OGS gişesi yok. OGS gişelerinin hepsi sol şeritlerde ve o gişeleri kullanan ağır vasıtalar sol şeritlerden gişeleri geçip sonrasında belki sağ şeride geçmeye çalışırken, aynı durumdaki küçük araçlarda sağ şeritten sol şeride geçmeye gayret ederken olması muhtemel birçok kör nokta kazası…”

 

@radyotrafik