RADYO TRAFİK GÖNÜLLÜ MUHABİR BULUŞMALARI / ALTUR OTOMOTİV
12 Kasım 2015 Perşembe 12:59

Radyo Trafik dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor, bu haftaki durağımız ise Altur Otomotiv Seat Bayisi oldu.

Basın Ekspres Yolu üzerinde bulunan Seat bayisinde hem dinleyicilerimiz ile buluştuk ve hediyeler dağıttık hem de Seat’ın yeni modelini  test ettik.

Altur Otomotiv ev sahipliğinde gerçekleşen yayınımıza Seat satış şefi Abbas Ertürk konuk oldu. Ertürk "Seat olarak bizim çoğunluklu kitlemiz genç kullanıcı, 2015 yılı da markamız adına çok verimli geçti, biz otomobil sektöründeki  ilgiden memnunuz. Altur Otomotiv olarak uzun yıllardır taşımacılık sektöründe hizmet veriyorduk, sonrasında ise Seat ve birkaç marka ile otomobil satışına da geçildi. Hızla büyüyen sektörde Altur güvenirliği ile başarı ve iyi hizmetimizi otomobillerde müşterilerimize sağlıyoruz. Dünya otomobil piyasasına bakınca "Türkiye’nin durumu dünya genelinde çok iyi duruma geldi. Ayrıca dünya pazarı da Türkiye’ye çok güzel  bakıyor, pazar payı her geçen yıl artıyor ve bu da ilgiyi Türkiye’ye çekiyor, dünya otomobil piyasası ülkemize gözü gibi bakıyor." diyebiliriz.

İnsanlar da bir algı vardı, o da dizel otomobil ama artık gelişen teknoloji ile birlikte otomobil alırken eskisi gibi dizel diye araştırmıyor, artık gelişen teknoloji ile birlikte benzinli otomobil satışlarında artış görüyoruz. Yapacakları km’yi iyi hesaplayanlar artık dizel benzinli ayrımı yapmıyor. Biz Seat olarak hem dizel hem benzinli modellerimiz ile müşterilerimizi haftanın 7 günü bekliyoruz." derken bizleri ziyaret eden dinleyicilerimiz de araçları yakından inceledi. 

Yayın sonrası ise Abbas Ertürk ile birlikte Seat Leon 1.4 150 bg, Dsg act motoruna sahip modeli ile trafiğe çıkarak aracı test ettik. Hem aile hem performans aracı olan Leon sürüş boyunca bize oldukça keyifli dakikalar yaşattı. Sürüş moduna göre sert ya da yumuşak sürüş imkanı sunuyor, araç direksiyonu normal modda oldukça yumuşak ama spor moduna geçtiğimizde ise sertleşerek yolu daha sert kavradığını söyleyebiliriz. Son zamanlarda hem spor hem binek araç modellerinde görülen ayna dizaynını bu araçta da görmek mümkün. Leon'da yapılan ön konsol aracı kullanırken size rahatlık sağlıyor, ekrandan komut verirken yoldan gözünüzü ayırmanıza gerek yok. Test ettiğimiz aracın arka koltuk diz uzaklıklarının ise oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Sizler de Seat Leon ya da diğer modelleri test etmek isterseniz, Abbas Bey’in de söylediği gibi haftanın yedi günü Altur Otomotiv'i ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

 

 

@radyotrafik