RADYO TRAFİK GÖNÜLLÜ MUHABİR BULUŞMALARI / AYDOĞANLAR OTOMOTİV
15 Kasım 2015 Pazar 11:25

Radyo Trafik dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. Bu haftaki durağımız Ford Bayisi Aydoğanlar Otomotiv oldu.

Radyo Trafik dinleyici buluşması,araç test günlerinde bu cumartesi durağımız Zeytinburnu’nda bulunan Ford Bayisi Aydoğanlar Otomotiv'di. Hem dinleyicilerimiz ile buluştuk hem de Ford modellerini test ettik.

Prof.Muammer Aksoy caddesinde bulunan Aydoğanlar otomotivde 11:00-13:00 saatleri arasında yapmış olduğumuz etkinliğe çok sayıda dinleyicimiz de katıldılar. Dinleyicilerimiz ile sohbet etmenin yanı sıra üç dinleyicimize araç boya koruma ve gelen tüm dinleyicilerimize hem Radyo Trafik hemde Ford hedityeliri verdik. 

Yayınlarımıza konuk olan Aydoğanlar Ford satış müdürü Özhan Baysoy: "1950’li yıllarda Ankara İskitler'de Hidayet AYDOĞAN tarafından bir aile şirketi olarak kurulmuş olan Aydoğanlar Otomotiv A.Ş, İstanbul'da otomotiv sektörünün devi Ford ile hizmet vermektedir. Binek, hafif ticari, orta ticari gruplarındaki tüm araçların satışını gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde gelişen otomotiv sektörüne bizde Aydoğanlar olarak ayak uydurmaya devam ediyoruz,Araç alırken bir yatırım olarak bakmak lazım onun için dikkat edilmesi gereken birçok unsur var.Aracın kullanım amacına göre değişebilir.Şu anda tüketiciler sadece fiyat odaklı alımlar yapıyorlar fakat tek dikkat edilmesi gereken o değil. Aracın güvenliği, yakıt tüketimi, servis ağı,yedek parça bulunurluluğu ve ikinci el dönüş değerine de bakılması gerekir. Aracı almadan önce mutlaka Euro NCAP sonuçlarına bakmak lazım çünkü siz araba kullanırken ne kadar dikkatli olursanız olun her an her şey olabilir.Bizim sattığımız Ford markasını ele alırsak bütün bu özellikler mevcut. Bir diğer önemli özellik aracın ikinci el dönüş değeridir. Bazı araçlar plaka ruhsat çıktığı anda %20-%25 değer kaybeder ama Ford’da değer kaybı bu denli büyük değildir bunun en büyük nedeni daha önce saydığım bütün bu özellikleri barındırmasıdır. 

Aydoğanlar olarak bize gelen müşterilerimizin vakitleri de oldukça önemli. Araç almaya karar veren müşterimizi kredi işleri ile boğmamak ve zaman kaybettirmemek adına,kredilendirme konusunda Yapı Kredi destekli Fordfinans ve Koçfinans kredilendirme sistemlerini kullanıyoruz.Müşterimizi yormadan evrak kalabalığında boğmadan birkaç evrak ile kredi girişi yapabiliyoruz. Fakat nihai karar müşterinin kredibilitesine bağlı oluyor.

Az önce de dediğim gibi araç alırken bir çok unsura dikkat etmek gerekir bunlardan birisi ikinci el.

İkinci El Satış ve Takas konusunu tamamen profesyonel ekibimiz ile kendi bünyemizde yapmaktayız,araçları alıp satarken kazan kazan ilişkisini göz önüne alarak müşterilerimizin çıkarlarını maksimum düzeyde tutuyoruz.İkinci el organizasyonumuz sadece şirketimize gelmiş ve bizden sıfır araç almak isteyen müşterinin aracını değerlendirmekle değil çok daha geniş çaplı olarak yapıyoruz. İkinci el stoğumuzda sadece Ford markası değil Türkiye'deki neredeyse bütün markaları bulunduruyoruz.

Son olarak, hedefimiz büyük Ford Markasının bayrağını bölgemizde en iyi şekilde dalgalandırmak,satış ve satış sonrası olarak Ford’un tüm hizmetlerini yetkili satıcılığımızda en doğru şekilde verilerek müşteri beklentilerinin ötesine taşımak.Bu bağlamda öncelikle siz Radyo Trafik ailesine ve bugün buraya gelen tüm dinleyicilerinize de teşekkür ederim.” 

Radyo Trafik olarak her cumartesi İstanbul’da farklı bir otomotiv bayisinde olmaya ve dinleyicilerimiz ile buluşmaya devam edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@radyotrafik