FSM’DEKİ ŞERİT UYGULAMASI GÖKSU SAKİNLERİNDEN TEPKİ ALIYOR
18 Ocak 2016 Pazartesi 14:37

FSM’de bir süredir hayata geçen şerit uygulaması Göksu Evleri sakinlerinden şikayet alıyor. Göksu sakinlerinden dinleyicimiz Sadık Bey’in konuyla ilgili şikayet ve önerileri var.

“İstanbul Kavacık Göksu Evleri Sitesi’nde 15 senedir oturmaktayım. FSM ile site arası en az 2-3 dakika. Trafiğin en yoğun olduğu dönem için 10 dakikayı geçmez ancak son 15 gündür uygulanan şerit uygulaması nedeni ile sitemize kadar kuyruk uzadığı gibi köprüye çıkış 45 dakikayı bulmaktadır. Site yakınına yapılan hastane sonrası bu süre herhalde 1,5 saati bulacak. Daha işe gitmeden harcanacak süre bu olacak.

Köprü rahatlatması adına Kavacık üst geçitte bir trafik aracı durmaktadır. Bu araç rahatlıkla köprüde karşı şeride konabilir. Kandilli, Göksu Deresi mevkiinden 4-5 şerit araç 1 şeride mahkum olmaktadır.

Kavacık Köprü altında FSM’ye bağlantı açılımında karayolları bürosu önünde EDS uygulaması yapan araç nedeni ile iki şerit Ataşehir mevkiinden gelen büyük otobüsler ve şehir içi toplu taşıma araçları, iki şerit Göksu - Kandilli - Anadolu Hisarı’ndan gelen trafik ve iki şerit de Riva Yolu’ndan gelen araç sayısı ile 6 grup araç 1’e inecek şekilde sıkıştırılmaktadır.

FSM rahatlamış olabilir, arter açılmış olabilir ancak bu uygulama nedeni ile ev ve iş yeri aramız ki Bağcılar’a normalde zaten 1 – 1,5 saatte giderken şimdi 06.30’da çıkarak işime yetişmek zorunda kalıyorum.

EDS’li araç koymak yerine üst lamba koyarak en azından kim geçerse cezasını yine yesin. Şeridi kim ihlal ediyorsa cezasını yesin ama bu korkutmaya gerek kalmaksızın da bu çözümlenir. EDS levhası konulur ve çözülür diye düşünüyorum.

Konu çok ciddi problem boyutundadır. Her gün trafik azası artmakta insanlar birbirleri ile kavga etmekte. Gün yok ki aşağı inip kavga eden insan olmamış olsun.

Bir de yapılan hastane nedeni ile büyük  hafriyat kamyonları yüzünden şerit kısıtlamasına gerek kalmadan yol daralmaktadır.

EDS uygulaması olarak şerit sınırlaması uygulaması nedeni ile FSM’ye giden araçlar ve sahipleri için rahatlık sağlanırken eşitlik ilkesi gereği bizlere, sitede yaşayanlara eşitsizlik yaratmakta ve trafik tam bir keşmekeşe dönmektedir.”  

Dr.M.Sadık KARACAOĞLU 

@radyotrafik